Peter Hatala / Blog

Rád by som vás informoval o novom projekte OfficeReality.sk . O čom rojekt je a pre koho je určený sa dozviete v mojom článku: 


Prechádzame veľmi ťažkou dobou. Rok 2020 preveril realitné kancelárie a maklérov oveľa tvrdšie ako kríza, ktorú som osobne zažil v rokoch 2008 až 2010. Kvôli pandémii, ktorá zasiahla celý svet nie sú ružové vyhliadky ani na rok 2021. Žiaľ viaceré realitné kancelárie sa dostali do finančných ťažkostí aj vďaka najväčším realitným portálom, ktoré reagovali úplne inak, ako by sa očakávalo a to zvyšovaním cien inzercie nehnuteľností. Šikovní realitní makléri v ťažkých časoch doplácajú často v realitných kanceláriách na slabšie výsledky ostatných kolegov a svojou produkciou "ťahajú" vysoké náklady realitnej kancelárie a neraz aj drahý životný štýl jej vlastníkov pre ktorých pracujú, za čo často nedostávajú adekvátne odmeňovanie, kvalitné zázemie a office služby. O zvyšovaní provízií nemôže byť ani reči, nakoľko je v hre prežitie realitnej kancelárie, alebo ešte horšia predstava, že by vlastníci RK museli ubrať zo svojho životného štandardu.Poznáte to ( reálne som to zažil a pomohlo mi to prebudiť sa), keď pochválite šéfove nové BMV, on vás s úsmevom potľapká po pleci a motivačne povie: vidíš keď budeš tak makať ako doteraz, kúpim si ešte jedno! Inak povedané: tažko som mohol uveriť vlastníkom RK pre ktorú som pracoval, po tom čo som predal Audi A6, 3,0 Tdi / 165 kw, keď mi ospevovali jazdu na jednotkovej octavii combi 1,9 Tdi / 66 kw, ktoré mi ponúkli ako firemné vozidlo a jeden mal vedľa odparkované BMV X6, druhý Mercedes ML. Bola to rozhodne neúcta ku mne, k mojím výsledkom a k tomu čo som pre nich z pozície riaditeľa vybudoval. Samozrejme v takej RK aj keď ste ju budovali ako svoju vlastnú, neostanete ani chvíľu. 


Existujú výnimky, ale väčšina realitných maklérov má maximálne 50%- tnú províziu zo svojho provízneho obratu a niekoľko výnimiek dosiahne provízny vrchol pri 60%-tnej provízii. Áno všetko niečo stojí samozrejme a 100% nemá ani vlastník RK ak obchoduje. Nevýhodou pri klasických RK je, že šikovní makléri doplácajú na trochu menej šikovných. Niekto to musí predsa celé zaplatiť a ak na začiatku ivestor investoval do rozbehu RK, chce svoje investície späť spolu s výnosom. Zhon, stres, tlak na výsledky, nekonečné porady a úspech niekde. Klienti totiž vidia, keď nie ste v pohode a "tlačíte príliš na pílu". Nikto netúži pracovať pod veľkým tlakom, v dusnej atmosfére a škrtov vo výdavkoch na nesprávnych miestach. Určite nejeden realitný maklér stál pred otázkou, či ostať, alebo sa osamostatniť. Vlastná cesta je lákavá, hlavne pre tých čo si vedia spočítať, koľko už pre RK zarobili. Vystáva však veľa otázok, či to zvládnem, či budem mať dosť kapitálu na rozbeh vlastnej značky, či prídem / neprídem o svojich klientov a mnoho ďalších. Začnete jednoducho o sebe pochybovať. Nie je to jednoduché rozhodnutie. Je úplne normálne, že cítite strach, vďaka tejto emócii vieme prežiť. Samozrejme sa nesmieme dať strachom úplne ovládnuť. 


Aby sme vám uľahčili vaše rozhodnutie, spojili sme sily a priniesli nový vietor do sveta realitných kancelárií. Rozhodne zmeníme zaužívané spôsoby. Odteraz všetko potrebné pre váš ÚSPECH v realitách nájdete na jednom mieste. Inovovať a napredovať spolu s obchodnými partnermi máme v našej DNA. Realitný maklér vytvára hodnoty, obrat spoločnosti, klienti nekupujú značku RK, ale služby realitného makléra, na ktorého majú dobré referencie, alebo im je jednoducho sympatický. Produkcia maklérov tvorí skoro celý obrat RK, preto majú mať primerané  percentá zo svojho obratu, alebo dostatočnú kompenzáciu cez rôzne benefity.


Aby vznikla pre šikovných lídrov, realitných maklérov alternatíva k regionálnym, alebo celoslovenským RK, rôznym franšízam, alternatíva k zložitej a nákladnej možnosti budovania vlastnej značky, čo je pre vás zaťažujúce nie len finančne, ale najmä časovo, spojil som svoje 15 ročné skúsenosti z realitného trhu v SR a ČR spolu s odborníkmi, s ktorými som mal možnosť dlhodobo spolupracovať, aby sme priniesli novú alternatívu pre všetkých šikovných, samostatných realitných maklérov, vedomých si svojích kvalít, pre maklérov, ktorí túžia ísť vlastnou cestou úspechu a dosahovať výšku provízie až do 94% zo svojho obratu v závyslosti od modelu spolupráce. Samozrejme pri zachovaní rovnakých výhod a kvality služieb, vrátane inzercie, na aké boli zvyknutí, kde práve pôsobia a posúvať túto úroveň ešte vyššie. 


Pri vzájomnej spolupráci nemusí jednotlivcov, alebo realitný tým vedený manažérom trápiť neustále zvyšovanie poplatkov realitných portálov, ovládaných finančnými skupinami za inzerciu. Mnohé RK prenášajú tieto poplatky na plecia maklérov. Nemusí ich trápiť ako zvládnu, spravovanie a údržbu realitných stránok, osobných stránok makléra či správny výber, fungovanie a úsdržba softvéru. Vďaka nášmu spoločnému projektu sa môžu realizovať skúsení realitní makléri, aj obchodné tímy maklérov, či už pod našou značkou ( v prípade, že ešte nemajú viazanú živnosť "realitná činnosť" a získajú takto u nás potrebnú dvojročnú prax), alebo pod vlastným menom, ak majú realitnú činnosť v živnosti a to za zlomok finančných a časových nákladov potrebných pre vytvorenie vlastnej realitnej kancelárie, alebo osobnej predajnej stránky profesionálneho realitného makléra. Vďaka nášmu projektu sa nemusíte báť prepadu predaja, po tom čo sa rozhodnete opustiť realitnú kanceláriu v ktorej nie ste spokojní, nemáte priestor na osobný rast, alebo už jednoducho nechcete svojím výkonom ťahať náklady vlastníkov RK, či majiteľov franšízy a kde ste dosiahli provízny stropne. Nepoznám slovo nemožné, preto čo si teraz neviete predstaviť, spoločne vieme bezpečne zrealizovať.


S nami bude váš realitný biznis rásť, rovnako ako vaša voľnosť a sebarealizácia, s garanciou klientského kmeňa, keď sa jednoducho rozhodnete ukončiť spoluprácu, klienti sú vaši, preto bez vyhrážok a zmluvných pokút akceptujeme, že je to výsledok vašej práce, preto naďalej ostávajú pod vašou správou, spolu zo všetkými údajmi v realitnom sotvéri. Ak chcete pokračovať sami, alebo inde, jednoducho si databázu klientov presuniete, je to vaše vlastníctvo. Pokiaľ nemáte skúšky NBS z potrebných sektorov finančného trhu a nemôžete osobne poskytovať služby, alebo sprotredkovanie poistenia či úverov pre vašich klientov, nebudete ani tu nijak ukrátený a dostanete províziu z každého obchodu. Môžete si vytvoriť takto veľmi zaujímavý doplnkový príjem, ktorý sa pre mnohých stal  časom hlavným príjmom.


Využite naše dlhoročné skúsenosti, neplaťte zbytočne veľa za neefektívny marketing, inzerciu na desiatkach nepodstatných portáloch, ktoré majú minimálny, alebo žiadny dosah na váš počet obchodov, za rôzne agentúry, ktoré sa chcú priživiť na vašom úspechu a nerozumejú realitnému biznisu, dokonca nemusíte platiť asistenta / asistentku, ale môžete využiť služby našej centrály, ako by bola vaša vlastná. To je jeden s cieľov projektu OfficeReality.sk. Od momentu spustenia spolupráce, vás nebude trápiť či máte aktuálne tlačivá, správne zmluvy pre klientov, alebo či spĺňate legislatívne povinnosti napríklad pri GDPR smernici EÚ a mnoho ďalších zákonných povinností. Tieto starosti nechajte na profesionálov, ktorí sa venujú tejto problematike roky, spolupracujú z rôznymi realitnými združeniami a vysokohodnotenými právnikmi, či advokátskymi kanceláriami. Kontakty, ktoré sme roky budovali, máte ihneď k dispozícii.


Veľa realitných maklérov, nevie čo obnáša vlastná firma, pri osamostatnení vyhodia na začiatku veľa EUR na neefektívnu reklamu, alebo zbytočné školenia rôznych "guru" s prepracovanými blogmi, ktoré im zarábajú a maklérom často neprinesú požadovaný efekt. Aj v tom je kúzlo moderného marketingu, že sa vedia predať za vysokú cenu. Každý sme však jedinečná osobnosť s vlastným štýlom a potrebujeme individuálny prístup niekoho, kto sa nevenuje iba modernému online marketingu, ale rozumie celému procesu predaja a prenájmu nehnuteľností, vrátane legislatívnych požiadaviek v SR, od vyhľadania príležitostí na obchod, získania zákazky do ponuky, cez prezentáciu seba a svojich realitných ponúk, až po úspešné obhliadky a predaj či prenájom, s využitím najnovších online nástrojov. To všetko nájdete u nás a čo by vám chýbalo to vieme do konceptu spolupráce doplniť. Samozrejme váš doterajší úspech sa môže "rozplynúť" ako ranná hmla, bez profesionálnej podpory silného a skúseného partnera, neustáleho vzdelávania a zviditeľňovania sa, premysleného a cieleného marketingu. O všetko sa starajú skúsení grafici, programátori, marketingoví odborníci, právnici, personalisti, daňový poradcovia a účtovníci. Ak "skočíte" nepripravení do tohto sveta, môžete sa popáliť. Pri nedodržaní právnych, legislatívnych a daňových predpisov, riskujete neúspech a finančné straty. Svet obchodu a kontroly štátnych úradov sú nekopromisným miestom, kde vysoká pokuta môže zastaviť vaše podnikanie ešte skôr, ako sa stihlo rozbehnúť.


Potrebujete na svojej strane skúseného partnera, nie na základe naštudovanej teórie, ale vlastnej praxe.


Za 15 rokov som vybudoval niekoľko úspešných realitných kancelárií, objavil a vyškolil desiatky doteraz úspešných realitných maklérov, pod mojím vedením sa úspešne v celej SR previedlo vlastníctvo stoviek nehnuteľností na nových vlastníkov, banky a stavebné sporiteľne poskytli na ich kúpu milióny EUR na úveroch, sám som predal viac ako 100 nehnuteľností v rámci celej SR, zúčastňoval som sa úspešne desiatok dražieb nehnuteľností, vytváral na „zelenej lúke“ oddelenie výkupu nehnuteľností, aj HR oddelenie pre úspešný výber a zaškolenie nových obchodníkov. Zastával som rôzne funkcie od realitného makléra, finančného srostredkovateľa, po manažérske a riaditeľské posty vo viacerých spoločnostiach. Pomohol som desiatkám ľudí založiť vlastnú s.r.o., alebo živnosť, desiatky privátnych klientov, firiem z rôznych oblastí trhu refinancovali úvery s mojou pomocou, riešili rôzne druhy poistenia a úspešne investovali voľné prostriedky do kapitálových nástrojov finančného trhu, vrátane alternatívnych investícií. Všetky svoje 22 ročné skúsenosti v obchode ( realitám som sa začal venovať pred 15 rokmi) vkladám do vlastných a spoločných projektov, aby som ušetril čas a peniaze úspešným realitným maklérom, finančným sprostredkovateľom a manažérom na ceste za úspechom. Rád sa podelím o vedomosti, skúsenosti a možnosti v dnešnom realitnom a finančnom trhu, aby ste od prvej chvíle rázne vyrazili k svojmu samostatnému cieľu s minimálnymi časovými a finančnými nákladmi. Samozrejme využijete iba to čo práve potrebujete, žiadne keci, ale prax podložená výsledkami vám može pomôcť k rastu, zvýšeniu obratov, efektívnemu nadstaveniu firemných procesov. Preferujem internú spoluprácu, ale nevylučujem v prípade záujmu aj externú spoluprácu, ako kaučing, poradenstvo, školenia na rôzne témy, to všetko prinášam so svojím tímom a obchdnými partnermi v projekte OfficeReality. 


Nebojte sa spýtať, diskrétne jednanie je pre mňa samozrejmosťou, pokiaľ sa nedohodneme na spolupráci, alebo by nebola pre vás naša ponuka dostatočne zaujímavá, vo vašom terajšom pôsobisku sa nič nedozvedia. Nikdy neviete, kedy sa naše cesty môžu spojiť. V prípade, že nechcete zbytočne riskovať zhoršenie vzťahov na terajšom pôsobisku mi určite nepíšte z firemných e-mailov, ale iba zo súkromných. V čase pandémie si môžete dohodnúť aj bezplatné online konzultácie, ohľadom možností spolupráce a vzájomného prínosu. Smelo ma kontaktujte, nemôžete tým nič stratiť, kto sa pýta ten sa dozvie a najhoršie čo sa vám môže stať, že stratíte trochu času a dozviete sa niečo nové.


Peter Hatala CEO. 


Kontakt: +421 911 333 119, riaditel@profitreality.sk , súkromne hatala.reality@gmail.com, ohľadom kariéry vo finančníctve hatala.financie@gmail.com.


Páči sa vám realitný alebo finančný trh a chceli by ste sa na ňom realizovať? Nemáte žiadne skúsenosti? Tak čítajte ďalej, tieto riadky sú určené vám.


Ak nemáte žiadne skúsenosti a chcete, alebo uvažujete o kariére vo financiách, či realitách, alebo si chcete privyrobiť a hľadáte druhý vedľajší „job“ k svojmu terajšiemu zamestnaniu ste tu správne. Pamätajte, že prvá voľba spoločnosti, kde začnete svoju kariéru je jedna z najdôležitejších, pretože to ovplyvní váš úspech či neúspech, výšku vášho príjmu a vaše návyky, ktoré si osvojíte a budete používať po celé trvanie vašej kariéry. Zlé návyky sa ľahko osvoja, horšie sa ich zbavíte. Dobré meno ľahko stratíte, ťažšie sa získa späť. Možno ste už počuli príslovie: Kým si pravda obuje topánky, lož už obehla polovicu zemegule. Možno ste už aj „ vyskúšali“ tento biznis a nebolo to nič pre vás a možno ste len natrafili na nesprávnu spoločnosť, či človeka a zanevreli, pritom je to úžasný biznis s veľkými príležitosťami s minimálnym rizikom.


OZVITE SA nám, aj pre vás máme riešenia, bez nezmyselných porád, zbytočných školení, príkazov, obmedzení, vyhrážok, či pokút. Koľko chcete pracovať na sebe, aký obrat chcete robiť a koľko času budete tomu venovať je len na vás. Netvrdím, že sa nevzdelávame, nemáme pravidlá či porady. Máme, ale iba do tej miery ako je nevyhnutné, potrebujeme totiž aj čas na prácu, na seba a na naše rodiny či priateľov. 


Vytvorili sme spoločne " realitnú školu " aj pre začínajúcich realitných maklérov, kde sa rovnako za zlomok finančných a časových nákladov potrebných na rozbehnutie vlastného podnikania v realitnom biznise, alebo finančnom svete poradcov a sprostredkovateľov. U nás sa naučíte všetko potrebné, k rýchlemu presadeniu sa na silne konkurenčnom realitnom či finančnom trhu. A to pod našimi krídlami, alebo pod vlastnou značkou, voľba je na vás. Netvrdím, že to bude ľahké. Uspieť na zabehnutom trhu, kde za vyše 20 rokov vyrástlo veľa finančných a realitných „žralokov“, ktorí neradi púšťajú „nováčikov“ k sebe do revíru, v zložitých časoch COVID krízy, je ťažké uspieť a dokážu to len silní a vytrvalí obchodníci. Buďte "príčina" diania na trhu, nie "dôsledok" diania na trhu. 


Zo skúseným partnerom vaša šanca uspieť vysoko stúpa, urobiť to všetko však za vás nemôžem ani ja ani nikto iný. Musíte chcieť vy sami. Niekedy stačí urobiť prvý krok, napísať email, alebo zdvihnúť telefón a zavolať. Svojou vytrvalosťou a disciplínou sa môžete dostať nie len k nadštandardným príjmom, ale úspešnou praxou stúpne vaša hodnota na trhu práce. V neposlednom rade, ak vás práca baví a robíte to srdcom, ostávajú za vašou prácou spojní a usmiatí klienti, úspech a peniaze prídu za vami samé. Rovnako ušetríte kopec EUR za nezmyselné poplatky, ktoré radi vyťahujú rôzne franšízy, združenia a školitelia novým realitným maklérom z vrecka a tvoria veľkú časť ich príjmu. Ušetrené prostriedky môžete využiť aj lepšie na vlastný biznis, rodinu, alebo jednoducho na vlastnú potrebu. 


Chcete vedieť viac informácií, alebo máte záujem o spoluprácu? Kontaktujte ma priamo na office@profitreality.sk, riaditel@profitreality.sk alebo telefonicky 0908 469 591 alebo 0911 333 119. Sledujte aj naše obchodné ponuky a ponuky zamestnania.


Teším sa na zoznámenie s vami a našu prípadnú spoluprácu!


Peter Hatala CEO.